Wersja archiwalna strony

Jesteś tutaj:

XIV Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku

Data: 21.06.2021 r., godz. 11.10    2308
Serdecznie zapraszamy na XIV Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku Koncerty Mistrzów, który odbywać się będzie w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2021 r.
XIV Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku
Koncerty Mistrzów

200 – lecie Urodzin C.K. Norwida
100 – lecie Urodzin Astora Piazzolli

Patronat Honorowy
Burmistrz Miasta Kobyłka Edyta Zbieć

28.06 Poniedziałek 19.00
J.S. BACH – WARIACJE GOLDBERGOWSKIE
POLISH SOLOISTS TRIO
Sebastian Czaja – skrzypce
Tomasz Rosiński – altówka
Jan Lewandowski – wiolonczela
To jedno z legendarnych dzieł historii muzyki, a rozpoczynająca je aria należy do najpiękniejszych melodii epoki baroku. Usłyszymy arcydzieło Bacha w wykonaniu artystów, którzy zdobywali najwyższe laury konkursów instrumentalnych. Zapraszamy na wspaniałe barokowe i wirtuozowskie otwarcie festiwalu.

29.06 Wtorek 19.00
200 AÑOS DE GUITARRA
Ksawery Jastrzębski – gitary klasyczne i elektryczne
Konstanty Szemraj – gitary klasyczne i elektryczne
Michał Mościcki – kontrabas
Ten piękny koncert zaprezentuje ikoniczne utwory gitarowe od hiszpańskich melodii Fernando Sora, przez Albeniza, Granadosa, aż po Jorge Cardoso, Django Reinhardta, JoeSatrianiego. Znakomici i wszechstronni są artyści tego koncertu – zwyciężali w klasycznych konkursach gitarowych oraz na festiwalach radiowych. Współpracują jako muzycy sesyjni z teatrami i zespołami, biorą udział w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Ten autorski projekt powstał specjalnie dla tegorocznego festiwalu.

30.06 Środa 19.00
PIAZZOLLA 100 LAT INSPIRACJI
ZAGAN ACOUSTIC
Paweł Zagańczyk – akordeon, bando neon
Przemysław Skałuba – klarnety, saksofony
Joachim Łuczak – skrzypce
Jarosław Stokowski – kontrabas
Lider Zespołu – Paweł Zagańczyk – zwyciężył w ponad 20 konkursach akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie. Swoje kompozycje dedykowali mu m.in. Krzesimir Dębski, Henryk Olczak i Cezary Paciorek. W zespole zebrał wyjątkowych multiinstrumentalnych artystów. Posiadają oni najlepsze klasyczne wykształcenie, które wykorzystują w muzyce łączącej wpływy klasyki, jazzu i folku. Paweł Zagnańczyk posiada doktorat z twórczości Astora Piazzolli – przed nami zatem nie tylko znakomita muzyka, ale także fantastyczne opowieści o mistrzu tanga.

01.07 Czwartek 19.00
THE WHOOP GROUP
Jakub Muras – saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz – saksofon altowy
Krzysztof Koszkowski – saksofon tenorowy
Szymon Zawodny – saksofon barytonowy
Znakomity Zespół saksofonowy. Zwycięzcy wszystkich konkursów w których brali udział, w tym zdobywcy Nagrody Głównej F.N.A.P.E.C Musiques d’Ensemble w Międzynarodowym Konkursie w Paryżu oraz I nagrody i Tytułu Mistrzów w Międzynarodowym Turnieju w Bydgoszczy. „THE WHOOP GROUP to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia” – mówi o nich Jan A.P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara. W programie m.in. – Vivaldi 4 Pory Roku, Gershwin – Błękitna Rapsodia.

WSTĘP JEST BEZPŁATNY

Zapraszamy do bazyliki oraz na krzesełka i spacery przed telebimami. W wyniku sytuacji epidemicznej do bazyliki obowiązują rezerwacje. Na dziedziniec nie będą konieczne. Aktualne wytyczne i zasady uczestnictwa prosimy sprawdzać na:
www.perlabaroku.pl

REZERWACJE: TEL. 737-169-961